У зв’язку з війною в Україні змінили порядок навчання водіїв та процедуру держреєстрації транспортних засобів
18. 05. 2022

У зв’язку з війною в Україні змінили порядок навчання водіїв та процедуру держреєстрації транспортних засобів

18. 05. 2022

Згідно з постановою № 584 від 10.05.2022 р. Кабінетом Міністрів були внесені зміни щодо складання іспитів та навчання водіїв. Також зміни торкнулися і державної реєстрації транспортних засобів.

Навчання водіїв та складання іспитів

Згідно з постановою, теоретична підготовка для отримання посвідчення водія, може здійснюватися дистанційно, із застосуванням технічних засобів електронної комунікації, а саме за допомогою Інтернету.

Практичний іспит, відтепер можна скласти незалежно від місця складення теоретичного іспиту. Тобто у будь-якому територіальному органі з надання сервісних послуг МВС.
До речі видача посвідчення водія також здійснюється у будь-якому сервісному центрі незалежно від місця складення теоретичного та/або практичного іспитів

Акредитовані заклади, що проводять підготовку водіїв, у разі потреби можуть зменшити до 20% відсотків зміст тем відповідних навчальних розділів теоретичного модуля для підготовки або перепідготовки водіїв транспортних засобів категорій В, С1, С, С1Е, СЕ;
Щодо навчання з практичного керування транспортними засобами категорій В, С1Е, СЕ, то таке навчання буде проводитися не більше п’яти годин щодня.

Виїзд за кордон. Реєстрація автомобілів на період воєнного стану

Відповідно до постанови, на період воєнного стану в Україні свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, видане за заявою власника такого транспортного засобу на ім’я особи, яка здійснює поїздку за кордон, протягом десяти днів з дня повернення такої особи з-за кордону підлягає поверненню до сервісного центру, в якому таке свідоцтво було видане, а в разі неможливості – до будь-якого іншого сервісного центру.

У разі повернення зазначеного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу до сервісного центру, в якому таке свідоцтво не було видане, за заявою власника транспортного засобу або уповноваженої ним особи видається на ім’я його власника нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. У такому разі транспортний засіб не підлягає огляду фахівцями експертної служби Міністерства внутрішніх справ.

Після внесення до Єдиного державного реєстру транспортних засобів інформації про видачу нового свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу видане на ім’я власника транспортного засобу свідоцтво про реєстрацію, що зберігається у відповідному сервісному центрі, вважається недійсним.
Нагадаємо, Кабінет міністрів змінив умови допуску водіїв до керування транспортними засобами в період дії воєнного стану. Водії з правами категорії В можуть керувати вантажівками тільки після практичного іспиту.

Новини
Всі новини
Техогляд Суми Техогляд Суми

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Сумах ви можете...

Техогляд Рівне Техогляд Рівне

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Рівному ви можете...

Техогляд Харків Техогляд Харків

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Харкові ви можете...

Новини
Всі новини
Техогляд Суми Техогляд Суми

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Сумах ви можете...

Техогляд Рівне Техогляд Рівне

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Рівному ви можете...

Техогляд Хмельницький Техогляд Хмельницький

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Хмельницькому ви можете...