Зміна посвідчення водія: в Євросоюзі хочуть запровадити нововведення
03. 03. 2023

Зміна посвідчення водія: в Євросоюзі хочуть запровадити нововведення

03. 03. 2023

Єврокомісаром з питань транспорту було представлено «пакет з безпеки на дорогах», що включає у себе пропозиції змін щодо регуляторних правил Євросоюзу, які мають на меті зменшити кількість дорожньо-транспортних пригод на автошляхах Європи.

Таке повідомлення було оголошено на пресконференції після засіданні колегії Єврокомісії.

«Багато з вас, напевно, мають водійські права у ваших гаманцях. Нові правила перетворять цей шматок пластику на історію. Ми хочемо, щоб ЄС перейшов на цифрові водійські права, які працюватимуть через всі кордони в Європейському Союзі»

Єврокомісар зазначила, що в майбутньому посвідчення водія має бути в електронному вигляді у телефоні або ж будь-якому іншому цифровому пристрої. «Фізичне» пластикове посвідчення водія можна буде отримати за бажанням власника.

Також у нових регулярних правилах пропонують введення жорсткіших правил отримання посвідчення водія. Під час здачі іспитів більше уваги будуть приділяти на реагування водія на нові фактори ризику на дорогах: поведінка інших учасників дорожнього руху та врахування нових форм мобільності громадян.

evropa_zmina_pravil_dlia_vodiiv

За новими правилами буде знижено вік, коли можна отримати посвідчення водія – з 17 років.

Планується дозволити керування транспортним засобом із супроводом для опанування навиків керування, включно із керуванням вантажівками. Самостійне керування транспортними засобами буде дозволено, так як і раніше, з 18 років.

Додатково для «молодих водіїв» буде встановлено випробувальний період терміном у два роки. Протягом цього часу для них буде категоричне правило щодо заборони вживання алкоголю за кермом – «правило нульової толерантності».

Єврокомісія, запровадивши вікові зміни у отриманні посвідчення водія, має на меті стимулювання інтересу молоді до отримання професії водія, оскільки така категорія робітників є актуальною на ринку праці Європи, їх дійсно бракує.

Пропозиція змін Європейської Комісії включає також транскордонне співробітництво, що охоплює різні країни Євросоюзу щодо притягнення відповідальності водіїв. Береться до уваги порушення правил безпеки, сплата компенсацій та стягнень, а також адміністративні покарання.

У разі анулювання посвідчення водія у будь-якій країні Євросоюзу, водій не матиме можливості отримати інше посвідчення водія у будь-якій іншій країні Європейського Союзу.

Вищеописані пропозиції Єврокомісії передадуть для ухвалення на розгляд Європейському Парламенту та Раді Євросоюзу.

Новини
Всі новини
Техогляд Суми Техогляд Суми

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Сумах ви можете...

Техогляд Рівне Техогляд Рівне

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Рівному ви можете...

Техогляд Харків Техогляд Харків

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Харкові ви можете...

Новини
Всі новини
Техогляд Суми Техогляд Суми

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Сумах ви можете...

Техогляд Рівне Техогляд Рівне

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Рівному ви можете...

Техогляд Хмельницький Техогляд Хмельницький

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Хмельницькому ви можете...