Шановні клієнти,
Ми зіткнулися з кібератакою на онлайн-ресурси нашої компанії. У зв'язку з цим, наші сервіси (веб-сайт, електронні пошти, телефонні лінії) можуть тимчасово працювати з перебоями. Наша команда активно працює над усуненням даної проблеми. Просимо вибачення за можливі незручності та дякуємо за ваше розуміння.

Сертифікація авто із Європи
21. 07. 2021

Сертифікація авто із Європи

21. 07. 2021

Купуючи авто за кордоном потрібно детально підготуватись, аби ця процедура не стала випробуванням на стійкість, а результатом не виявились проблеми із реєстрацією в Україні. Процедура справді не проста, але якщо озброїтись правильними знаннями, то все набагато легше та швидше.

Для того аби зареєструвати ввезену в Україну машину потрібний ряд документів. Один із найважливіших – сертифікат відповідності, оскільки за його відсутності отримати техпаспорт та номерні знаки буде неможливо, а сам транспортний засіб не зареєструють.

Перевірити авто відповідно вимогам та стандартам чинного законодавства України – обов’язкова процедура перед реєстрацією в СЦ. Для того, аби поставити транспортний засіб в сервісних центрах на облік (а іноді і для розмитнення), необхідно отримати сертифікат відповідності, який видають уповноважені органи сертифікації.

Процес сертифікації включає в себе перевірку наявності та аналіз документів транспортного засобу та випробування або простіше техогляд (тестування дієздатності та функціональності основних систем автомобіля – рульове управління, гальмівна система, трансмісія, електросистеми, тощо). Експерт має перевірити все, що може бути потенційно небезпечним у подальшій експлуатації автомобіля. Також звіряють VIN-код та вказаний в техпаспорті рік випуску автівки.

Сертифікація авто із Європи

Сертифікат підтверджує відповідність вимогам технічних регламентів та національних стандартів та вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає транспортний засіб за своєю конструкцією (ця інформація має бути внесена у свідоцтво про реєстрацію ТЗ).

В Україну дозволено ввозити автомобілі рівня “Євро2” та більше (не нижче). Таким чином, старші автомобілі не можуть отримати сертифікат відповідності і не будуть зареєстровані у Сервісному центрі МВС.

Зазвичай, європейські автомобілі цілком підходять усім вимогам України.

Процедура проходження сертифікації:

  1. Власник авто, або його представник (за наявності довіреності) подає комплект документів та заяву на сертифікацію автомобіля.
  2. Фахівці сертифікаційних органів перевіряють документи.
  3. Машина відправляється у спеціальну лабораторію для проходження необхідних випробувань. По завершенню отримується протокол результатів огляду.
  4. Якщо все пройшло успішно і подані документи не викликали сумнівів – видають сертифікат відповідності.

Оскільки з 24 травня 2019 року митне оформлення ТЗ здійснюється лише за наявності сертифіката відповідності екологічним нормам, транспортні засоби, які підлягають розмитненню, обов’язково перед зоною митного контролю мають пройти сертифікацію.

Документи необхідні для проходження сертифікації автомобіля:

  • Свідоцтво про реєстрацію автомобіля із країни з якої везуть авто (тимчасовий або основний техпаспорт).
  • Документи підтверджуючі право власності на авто (договір купівлі-продажу, інвойс, тощо).
  • Документи, які підтверджують проходження митниці (акт огляду, митні декларації).
  • Особисті документи (для фізичних осіб: паспорт громадянина України та ідентифікаційний код, для юридичних осіб: виписка із єдиного держреєстру), або довіреність (у випадку, якщо проходить сертифікацію представник власника авто).

Вимоги до автомобіля аби він успішно пройшов сертифікацію:

Світло  
Передні габарити
Покажчики поворотів
Задні повторювачі
Противотуманки
  • передні габаритні вогні білого кольору, без пошкоджень та додаткового покриття;
  • передні та задні покажчики поворотів (дозволено додатково мати повторювачі покажчиків поворотів, які встановлені в бокові дзеркала або крила автівки) жовтого кольору, без пошкоджень та додаткового покриття;
  • протитуманні фари червоного кольору (синхронізовані з індикатором на панелі приладів);
  • на спідометрі обов’язкова наявність шкали з одиницями виміру км/год;
  • світлопропускання лобового скла – 75%, а передніх бокових – 70%;
  • дотримані екологічні норми викидів: для легкових авто – ЄВРО-2 і вище, для інших ТЗ – ЄВРО-5 і вище;
  • наявність позаду та по бокам противідкатних захисних пристроїв призначених для унеможливлення потрапляння під них легковиків та мотоциклів у разі ДТП (для великих вантажівок, напівпричепів та причепів);
  • відсутність технічних несправностей та бруду.
Новини
Всі новини
Нові технології для мотоциклістів: Устілки D3O для зменшення вібрацій та покращення комфорту Нові технології для мотоциклістів: Устілки D3O для зменшення вібрацій та покращення комфорту

Мотоциклісти добре знають, що однією з основних проблем під час тривалих...

Volvo XC90 2025: Оновлення легенди Volvo XC90 2025: Оновлення легенди

Volvo XC90 2025 року отримав оновлення, що дозволить моделі залишатися на...

Toyota підтвердила відродження моделі Celica Toyota підтвердила відродження моделі Celica

Toyota офіційно підтвердила, що працює над відродженням легендарного спортивного автомобіля Celica....

Новини
Всі новини
Нові технології для мотоциклістів: Устілки D3O для зменшення вібрацій та покращення комфорту Нові технології для мотоциклістів: Устілки D3O для зменшення вібрацій та покращення комфорту

Мотоциклісти добре знають, що однією з основних проблем під час тривалих...

Volvo XC90 2025: Оновлення легенди Volvo XC90 2025: Оновлення легенди

Volvo XC90 2025 року отримав оновлення, що дозволить моделі залишатися на...

Hyundai відкликає моделі Tucson і Santa Cruz через ризик самовільного руху Hyundai відкликає моделі Tucson і Santa Cruz через ризик самовільного руху

Компанія Hyundai розпочала відкликання певних автомобілів моделей Tucson і Santa Cruz...