Сертифікація авто з США
12. 02. 2024

Сертифікація авто з США

12. 02. 2024

Сертифікація авто з США в Україні відбувається за європейськими вимогами, оскільки американські стандарти експлуатації та безпеки автомобілів не співпадають з ними.

Сертифікація американських авто в Україні

Перше, що потрібно зробити після того, як ви купили автомобіль на американському аукціоні – отримати сертифікат відповідності, для того, щоб успішно розмитнити машину і отримати українські державні номери.

Сертифікація авто – це оцінка стану самого автомобіля, його відповідність з європейськими нормами та вимогами. Це екологічні норми, стандарти системи безпеки, гальмівна система, світлотехніка, підтвердження безпеки використання авто на дорогах України. Документ потрібен як для нових авто, так і для вживаних.

Сертифікація американських авто в Україні відбувається згідно європейських вимог.

Категорії транспорного засобу Транспортні засоби
М1 легковий автомобіль, призначений для перевезення пасажирів (не більше 8 сидячих місць без урахування місця водія)
М2 автобуси і маршрутні таксі, масою до 5 тонн, призначені для перевезення пасажирів (не більше 8 сидячих місць без урахування місця водія)
М3 автобуси і маршрутні таксі, масою більше 5 тонн, призначені для перевезення пасажирів (більше 8 сидячих місць без урахування місця водія)
N1 вантажні автомобілі, масою до 3,5 тонн, призначені для перевезення вантажів
N2 вантажні автомобілі, масою від 3,5 до 12 тонн, призначені для перевезення вантажів
N3 вантажні автомобілі, масою більше 12 тонн, призначенні для перевезення вантажів
01 причепи і напівпричепи, масою до 0,75 тонн
02 причепи і напівпричепи, масою від 0,75 до 3,5 тонн
03 причепи і напівпричепи, масою від 3,5 до 10 тонн
04 причепи і напівпричепи, масою більше 10 тонн
L1 двоколісні велоскутери і мопеди (максимальна швидкість – до 50 км/год, об’єм двигуна – до 50 см3, потужність – до 4 кВт)
L2 триколісні велоскутери і мопеди (максимальна швидкість – до 50 км/год, об’єм двигуна – до 50 см3, потужність – до 4 кВт)
L3 двоколісний мотоцикл (максимальна швидкість – більше 50 км/год, об’єм двигуна – більше 50 см3)
L4 двоколісний мотоцикл з причепом (максимальна швидкість – більше 50 км/год, об’єм двигуна – більше 50 см3)
L5 трицикл (максимальне швидкість – до 50 км/год, об’єм двигуна – до 50 см3, потужність до 4 кВт, колеса – симетричні відносно середніх поздовжніх вертикальних площин)
L6 квадроцикл, масою до 350 кг (максимальна швидкість – до 50 км/год, об’єм двигуна – до 50 см3, потужність – до 4 кВт)
L7 квадроцикл, масою більше 350 кг (максимальна швидкість – до 50 км/год, об’єм двигуна – до 50 см3, потужність до 15 кВт)

 

Щоб отримати сертифікат відповідності на автомобіль з США вам знадобиться:

 • Документ, який підтверджує покупку ТЗ: рахунок, договір купівлі-продажу (Invoice).
 • Технічний паспорт транспортного засобу (Title).
 • Декларації МД-2 і МД-6 і посвідчення митної служби, які підтвердять перетин митниці.
 • Копії документів нового власника автомобіля (паспорт та ІПН).

Для того, щоб поставити авто з США на облік в Україні потрібна його сертифікація за стандартами EURO 5.

Сертифікація авто із США

Список вимог до авто для відповідності євростандартам (Сертифікат Євро-5):

 • Лобове скло, праве і ліве бічні вікна повинні бути без тонування (за американськими законами дозволяється навіть повне тонування лобового скла, тоді як в Європі це заборонено).
 • Світлова оптика машини також повинна бути без тонування.
 • Габарити спереду повинні бути тільки білого кольору.
 • На лівому і правому дзеркалах або крилах спереду повинні бути закріплені покажчики поворотів жовтого кольору.
 • Поворотники ззаду повинні бути тільки жовтого кольору.
 • Задній протитуманний ліхтар повинен бути червоний. Він повинен бути мінімум на 100мм від стопсигналів, нижня частина мінімум на 250мм нижче і максимум на 1000мм від дороги. Ліхтар має вмикатися і вимикатися разом з ближнім світлом. Коли включається повторно ближнє світло, задні протитуманні фари вже не повинні включатися.
 • Ліхтар не повинен живитися від протитуманних фар, які спереду, також повинна бути окремо виведена кнопка з індикацією роботи. Якщо задній протитуманні ліхтар один, він повинен бути розташований по центру, або з лівого боку.
 • Прилади повинні відображати швидкість в кілометрах або хоча б мати аналогову шкалу. Якщо табло цифрове, то у нього повинна бути можливість переключиться на кілометри. У разі відсутності такої можливості його доведеться перепрошивати.
 • Emission standard (стандарти викидів), які відповідають Euro5 і вище.

Сертифікація авто з США – на що звернути увагу?

У США стандарти екологічності відрізняються. У різних штатах різні стандарти викидів, це дуже важливий фактор, на які потрібно звернути увагу купуючи авто з Америки. В іншому випадку витрати можуть істотно зрости.

Ціна отримання такого сертифіката залежить від кількості проведених експертиз на екологічність. Це може бути сума від двох до восьми тисяч гривень, а сам сертифікат коштує до тисячі гривень. Але це за умови, якщо автомобіль фізично прибув на підприємство з видачі сертифікатів.

Також, щоб уникнути неприємностей з сертифікацією, варто перевірити машину, яку збираєтеся купувати на аукціоні, на викиди по VIN-коду.

Після всієї процедури сертифікації авто з США, автомобіль ставлять на облік і отримують українські державні номерні знаки.

Скільки коштує сертифікація авто із США?

Вартість сертифікації автомобілів з США залежить від кількості необхідних тестів для визначення відповідності машини екологічним стандартам. Точну ціну ви можете дізнатись безпосередньо у наших лабораторіях «Центр Авто».

Новини
Всі новини
Чотири моделі за $6,000 з надійною автоматичною коробкою передач (АКПП) Чотири моделі за $6,000 з надійною автоматичною коробкою передач (АКПП)

Українські автомобілісти при купівлі вживаного автомобіля насамперед цінують його довговічність. Багато...

Нова ера реєстрації транспортних засобів Верховна Рада готує три нові законопроєкти Нова ера реєстрації транспортних засобів Верховна Рада готує три нові законопроєкти

В Україні готуються до розгляду три нові законопроєкти, які мають на...

Оптимізація і Підвищення Прозорості в Сфері Технічного Контролю Транспорту: Проєкт Постанови Кабінету Міністрів України Оптимізація і Підвищення Прозорості в Сфері Технічного Контролю Транспорту: Проєкт Постанови Кабінету Міністрів України

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанов Кабінету...

Новини
Всі новини
Чотири моделі за $6,000 з надійною автоматичною коробкою передач (АКПП) Чотири моделі за $6,000 з надійною автоматичною коробкою передач (АКПП)

Українські автомобілісти при купівлі вживаного автомобіля насамперед цінують його довговічність. Багато...

Нова ера реєстрації транспортних засобів Верховна Рада готує три нові законопроєкти Нова ера реєстрації транспортних засобів Верховна Рада готує три нові законопроєкти

В Україні готуються до розгляду три нові законопроєкти, які мають на...

12 марок авто, які ламаються вдвічі частіше, ніж звичайна машина 12 марок авто, які ламаються вдвічі частіше, ніж звичайна машина

Надійність є ключовим фактором при виборі автомобіля, незалежно від того, чи...