З 2023 повертається обов’язковий техогляд для всіх автовласників
23. 11. 2022

З 2023 повертається обов’язковий техогляд для всіх автовласників

23. 11. 2022

Починаючи з 2023 року всі українські водії повинні обов’язково проходити технічний огляд свого транспортного засобу. Це передбачено у підписаній Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Що спричинило повернути обов’язковий техогляд?

Справа в тому, що процедуру обов’язкового техогляду в Україні було скасовано у 2011 році. Це стосувалося власників легкових автомобілів, які використовували транспортний засіб виключно для особистих цілей. Щодо техніки, яка використовувалася для комерційних перевезень, вона має й надалі проходити технічний огляд. Це завдання покладалося на приватні компанії.

Все ж таки, незважаючи на це. 2014 року Україна підписала Угоду про асоціацію з країнами Євросоюзу, яка включала внесення багатьох змін до нашого законодавства. Там передбачається повернення процедури техогляду.

Міністерством інфраструктури України було опубліковано чергову версію Проекту Закону «Про внесення змін до низки законодавчих актів України з безпеки експлуатації колісних транспортних засобів». Реалізація цих новацій планується найближчим часом.

Техостотр місто Сміла

Хто має проходити обов’язковий техогляд?

Проходити техогляд, незалежно від того, коли був зареєстрований автомобіль, повинні:

  • транспортні засоби, які протягом 10 днів після того, як їх перереєстрували на ім’я нового власника;
  • машини, що потрапили в ДТП, і при цьому пошкодження отримали елементи, від яких залежить безпека пересування (підвіска, кермовий механізм, гальма), був сильно деформований кузов;
  • авто, на яких було виявлено суттєві неполадки під час водіння.

Як часто потрібно буде проходити обов’язковий техогляд і кому не потрібно його проходити?

Згідно з новим законопроектом, легкові автомобілі (можуть перевозити до 9 пасажирів) повинні пройти технічний огляд не пізніше ніж через 4 роки після дати першої реєстрації, а після цього – кожні 2 роки. Якщо автомобіль використовується для комерційних перевезень (наприклад, у службі таксі), техогляд потрібно проходити щорічно.

Від обов’язкового технічного огляду звільняються транспортні засоби:

  • швидкість пересування яких не перевищує 25 км/год;
  • використовуються на дорогах загального користування;
  • Чи мають двигун об’ємом менше 125 см? або електродвигун, потужність якого не перевищує 4 кВт.

 

Хто не зможе пройти техогляд?

Законопроект передбачає, що техогляд не зможуть пройти автомобілі, які потрапляли до серйозних дорожньо-транспортних пригод, тобто машин, які мали серйозні пошкодження. Наявність таких ушкоджень виявлятимуть та аналізуватимуть експерти. Також виникнуть проблеми з техоглядом у власників, чиї автомобілі не відповідають екологічним стандартам «Євро-4», що діють, а також машини, вік яких перевищує 15 років.

Заборона на проходження технічного огляду також стосується автомобілів, в конструкцію яких були внесені значні зміни. Крім цього, неможливо буде пройти процедуру машинам, зареєстрованим за кордоном, або які отримали прописку в Україні. Це стосується, зокрема, так званих «євроблів» та битих авто, завезених в Україну зі США.

Якими будуть штрафи за непроходження техогляду і де його можна пройти?

Техогляд авто будь-якої категорії можна буде пройти у сертифікованому СТО. Фахівці оглядатимуть транспортні засоби та після проведення всіх необхідних процедур видаватимуть сертифікати про проходження технічного огляду. Сертифіковані центри техогляду проходять у всіх українських містах. На даний момент на території нашої країни діє 800 сертифікованих СТО.

Якщо авто не пройде технічний огляд до зазначених термінів, або закінчиться зазначений термін від дати останнього техогляду, водія буде оштрафовано на суму 1700 грн (100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). При повторному порушенні йому загрожує позбавлення посвідчення водія.

Новини
Всі новини
Техогляд Суми Техогляд Суми

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Сумах ви можете...

Техогляд Рівне Техогляд Рівне

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Рівному ви можете...

Техогляд Харків Техогляд Харків

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Харкові ви можете...

Новини
Всі новини
Техогляд Суми Техогляд Суми

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Сумах ви можете...

Техогляд Рівне Техогляд Рівне

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Рівному ви можете...

Техогляд Хмельницький Техогляд Хмельницький

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Хмельницькому ви можете...