Rivian перемагає в судовому спорі та будує завод у Джорджії за 5 мільярдів доларів
20. 07. 2023

Rivian перемагає в судовому спорі та будує завод у Джорджії за 5 мільярдів доларів

20. 07. 2023

Rivian Automotive, виробник електромобілів, нарешті отримав дозвіл для побудови свого нового заводу у штаті Джорджія.

Проект вартістю 5 мільярдів доларів був анонсований компанією ще у грудні 2021 року. Але його доля була не визначена до цього моменту через судовий спір із групою місцевих жителів. Останні спростовували законність надання податкових пільг Rivian для будівництва заводу.

За проєктом, компанія отримає 1,5 мільярда доларів підтримки.

Це включає податкові пільги, гранти, безкоштовну землю площею 8,1 квадратних кілометрів та інфраструктуру.

Цей пакет є другим за розміром заохоченням в історії штату Джорджія. Найбільший пакет підтримки належав Hyundai Motor Group. Компанія отримала 1,8 мільярда доларів для будівництва заводу з виробництва електромобілів в окрузі Брайан. Завод отримав площу 12,1 квадратних кілометрів за мав вартість 5,5 мільярда доларів.

elektromobili_rivan

Ще у квітні, колегія суддів вирішила на користь JDA (Спільне управління розвитку) та штату Джорджія у чотирьох з п’яти правових аспектів суперечки щодо стимулів для Rivian.

Однак питання про 700 мільйонів доларів місцевих податкових пільг на нерухомість залишалося невирішеним. У травні, суд висловив пропозицію про розрив угоди з державою та JDA, якщо ця сума не буде надана. Врешті-решт, Rivian змогла забезпечити необхідні стимули, хоча запланований термін запуску виробництва в 2024 році вже буде не досяжним.
Наразі проводиться оцінка об’єкта, і компанія планує випустити перші автомобілі на новому заводі в 2026 році. Серія R2 нового покоління стане першими продуктами цього заводу. Загальний обсяг виробництва досягне 400 000 одиниць щорічно. На новому підприємстві будуть створені 7500 робочих місць. А ще тисячі співробітників наймуть постачальники та суміжні компанії.

Компанія Rivian показала гарні результати в другому кварталі 2023 року, випустивши майже 14 000 електромобілів.

Це становить практично всю кількість прогнозованого числа в 12 640 одиниць, яке передбачали аналітики. У минулому кварталі, Rivian також представила свої власні приводи Enduro та акумуляторні батареї LFP. Це, як стверджується, допоможе оптимізувати виробництво.

В цілому, до кінця цього року компанія планує випустити 50 000 електромобілів. А це – на двічі більше, ніж у 2022 році. Також, згідно з попередньою інформацією, електромобілі Rivian підключаться до мережі Supercharger та перейдуть на конектор NACS, що належить Tesla.

Новини
Всі новини
Техогляд Суми Техогляд Суми

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Сумах ви можете...

Техогляд Рівне Техогляд Рівне

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Рівному ви можете...

Техогляд Харків Техогляд Харків

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Харкові ви можете...

Новини
Всі новини
Техогляд Суми Техогляд Суми

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Сумах ви можете...

Техогляд Рівне Техогляд Рівне

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Рівному ви можете...

Техогляд Хмельницький Техогляд Хмельницький

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Хмельницькому ви можете...