Нові штрафи за порушення ПДР: закон ухвалено
15. 03. 2021

Нові штрафи за порушення ПДР: закон ухвалено

15. 03. 2021

Рішенням Верховної Ради України було схвалено підвищення розміру штрафу за порушення ПДР для пішоходів і водіїв. Особливо сильно зросли штрафи за водіння у п’яному вигляді і за недотримання швидкісного режиму.

Всі правки внесені в законопроект №2695, який підтримали своїми голосами 325 нардепів.

Згідно з прийнятими змінами в Адміністративному кодексі України, збільшать штрафи до 510 грн за такі порушення:

  • їзду на мототранспорті без шолома безпеки;
  • водіння автомобільного транспорту без пристебнутого ременя безпеки;
  • використання авто, яке не було зареєстровано або перереєстровано згідно чинного законодавства України;
  • їзду на автотранспорті без автомобільного номера або з неправильними номерами;
  • відсутність підсвічування номерного знака;
  • неправильний перетин перехресть;
  • зупинки в недозволених для цього місцях;
  • порушення правил обгону;
  • проїзд на червоне світло світлофора.

Якщо не звільнити проїзд швидкої допомоги або іншому транспорту спеціального призначення з увімкненими світловими маячками, то можна отримати штраф у розмірі 680 грн.
Якщо перевищити швидкість руху на 20 – 50 км / год, то можна отримати штраф у розмірі 340 грн, а за перевищення дозволеного швидкісного режиму на 50 км / год потрібно буде заплатити 1700 грн. За створення аварійної ситуації на дорозі передбачений штраф 3400 грн. Таку ж суму доведеться заплатити водієві, який залишив місце аварії. Крім цього, його ще позбавлять права керувати авто на протязі півроку. У разі пошкодження інших автомобілів або дорожнього покриття доведеться заплатити 1190 грн. штрафу.

Автомобілістів, яких зловили на водінні авто без наявності прав, чекає штраф 425 грн. Якщо ж права взагалі відсутні, тоді оштрафують на 3400 грн. За водія, якого позбавили прав, зловлять на водінні транспортного засобу, тоді його чекає штраф у розмірі 20400 грн. і позбавлення прав вже не на 6 місяців, а на термін від 1 року до 5 років.

За керування у нетверезому стані передбачено штраф у розмірі 17 тис. грн. і позбавлення водійського посвідчення на 12 міс. За повторне порушення протягом року доведеться заплатити 34 тис. грн. і забути про водійських правах вже на 3 роки. Якщо подібне порушення сталося вже в третій раз, тоді водія чекає штраф в розмірі 51 тис. грн. і позбавлення прав на 10 років з подальшою конфіскацією автомобіля.

Якщо водій, якого запідозрили у вживанні спиртних напоїв, відмовляється від проходження експертизи на наявність у крові алкоголю або наркотичних засобів, то його можуть оштрафувати на 40800 грн.

За перетин проїжджої частини в непризначеному для цього місці можуть оштрафувати на суму 255 грн.

Зміни планують внести і до Кримінального кодексу України. За їзду у п’яному вигляді або під впливом наркотичних засобів, яка привела до тілесних ушкоджень середньої тяжкості, можуть посадити за ґрати на термін до 3-х років і позбавити прав на термін від 3-х до 5 років. За тяжкі тілесні травми п’яному водієві може загрожувати тюремне ув’язнення на термін від 5 до 8 років.

Новини
Всі новини
Українці стали масово дарувати та викидати автомобілі, відома причина: Українці стали масово дарувати та викидати автомобілі, відома причина:

Українці стали масово дарувати та викидати автомобілі, відома причина: На фоні...

ЄС збільшує мито на електромобілі з Китаю до 38% ЄС збільшує мито на електромобілі з Китаю до 38%

ЄС збільшує мито на електромобілі з Китаю до 38% Європейський Союз...

Новини
Всі новини
Українці стали масово дарувати та викидати автомобілі, відома причина: Українці стали масово дарувати та викидати автомобілі, відома причина:

Українці стали масово дарувати та викидати автомобілі, відома причина: На фоні...

Техогляд Дніпро ОТК Техогляд Дніпро ОТК

Пройти техогляд транспортного засобу (ТО авто, ОТК) у Дніпрі ви можете...