Водійські посвідчення нового зразка в Україні
24. 09. 2021

Водійські посвідчення нового зразка в Україні

24. 09. 2021

Віднині у водійських посвідченнях будуть позначки про складені іспити на автомобілях із автоматичними коробками перемикання передач, а також про відмітки про обмеження у зв’язку із станом здоров’я.

Кабміном внесено зміни у Положення про порядок видачі посвідчення водія та допуск до керування транспортним засобом. Віднині у водійських посвідченнях будуть додаткові відмітки.

Нові відмітки у посвідченнях подія

Водійське посвідчення матиме інформацію щодо обмежень в управлінні транспортними засобами, які накладені на особу. Можливі причини: медичні показання (водій з окулярами, контактними лінзами, слуховими апаратами, засобами для спілкування або має протези кінцівок), особливості транспортних засобів (тільки автоматична КПП, ручне керування транспортним засобом, інші спецпристосування), обмеження у керуванні лише у денний час або у межах певної території (місто, регіон, або радіус в певну кількість кілометрів від місця проживання).

kategorii_avto

У разі, якщо іспит складали на авто із автоматичною коробкою перемикання передач, то у посвідченні буде відповідна позначка. Кермувати автомобілем із механічною КПП заборонятиметься. Ще буде відповідна позначка у разі обміну водійського посвідчення та видачі дубліката.

Складання іспиту

Зміни торкнулись також самої процедури складання іспиту. Якщо відкривати дві категорії відразу, то іспит складатиметься за тією категорією, яка є вище: DE щодо D1E, D щодо D1, CE щодо C1E, C щодо C1, C щодо C1, A щодо A1.

Результати складання теоретичної частини іспиту будуть дійсні протягом 2х років (не мають перевищувати термін дії свідоцтва щодо закінчення автошколи).

Новини
Всі новини
Ситуація з пальним: хто торгує та за якими цінами Ситуація з пальним: хто торгує та за якими цінами

Нестача палива за умов державного регулювання цін грає все новими фарбами...

При виїзді за кордон знову потрібна «Зелена картка» При виїзді за кордон знову потрібна «Зелена картка»

Починаючи з 28.04.2022 всім автомобілістам, які перетинають кордон з Польщею на...

Новини
Всі новини
Ситуація з пальним: хто торгує та за якими цінами Ситуація з пальним: хто торгує та за якими цінами

Нестача палива за умов державного регулювання цін грає все новими фарбами...

Страхування авто в умовах воєнного часу – про що мають знати водії? Страхування авто в умовах воєнного часу – про що мають знати водії?

Чи варто розраховувати на компенсацію від страхових компаній у разі ДТП,...