Відсьогодні, 1 жовтня, їздити прийдеться по-новому
01. 10. 2021

Відсьогодні, 1 жовтня, їздити прийдеться по-новому

01. 10. 2021

З настанням жовтня водії будуть вимушені звикати їздити по-іншому.

Міністерство внутрішніх справ нагадує, що з першого жовтня водії будь-яких транспортних засобів зобов’язані вмикати денні ходові вогні за межами населених пунктів по всій території України. За їх відсутності, у самій конструкції автомобіля, необхідно вмикати ближнє світло фар.

pravilo_pro_fari

Зобов’язання щодо увімкнених фар за межами населених пунктів незалежно від часу доби в період із жовтня по травень передбачені в Правилах Дорожнього Руху (пункт 9.8) від 2013 року.

Причина введення такого правила зумовлена тим, що з осені, а саме із жовтня і впродовж зими день коротше, темніє раніше, а погода частіше пасмурна, аніж у літній час. Через це автомобілі стає менш помітно. Особливо важко помітити машини у такий період на трасах.

У Правилах Дорожнього Руху визначено, що денні ходові вогні – зовнішній освітлювальний прилад білого кольору, який передбачено конструкціями транспортних засобів, він знаходиться на передній частині автомобіля, їх призначення – покращення видимості транспортного засобу.

Наголошуємо, що у разі недотримання цього правила, патрульна поліція може зупинити автомобіль та, відповідно до ст. 125 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення, зробити зауваження. Оскільки питання щодо відповідальності за порушення цієї вимоги все ще лишається відкритим, патрульні інспектори зачасту використовують частину 2 статті 122 КУпАП (порушення щодо “користування зовнішніми освітлювальними приладами”), за це на водія чекає штраф сумою 425 гривень.

Використання протитуманних ліхтарів або ж габаритів замість денних ходових вогнів – заборонено. Це розглядатиметься як порушення правил.

Такі правила діятимуть до 1 травня.

Новини
Всі новини
Ситуація з пальним: хто торгує та за якими цінами Ситуація з пальним: хто торгує та за якими цінами

Нестача палива за умов державного регулювання цін грає все новими фарбами...

При виїзді за кордон знову потрібна «Зелена картка» При виїзді за кордон знову потрібна «Зелена картка»

Починаючи з 28.04.2022 всім автомобілістам, які перетинають кордон з Польщею на...

Новини
Всі новини
Ситуація з пальним: хто торгує та за якими цінами Ситуація з пальним: хто торгує та за якими цінами

Нестача палива за умов державного регулювання цін грає все новими фарбами...

Страхування авто в умовах воєнного часу – про що мають знати водії? Страхування авто в умовах воєнного часу – про що мають знати водії?

Чи варто розраховувати на компенсацію від страхових компаній у разі ДТП,...