Стало відомо коли на дороги виїдуть поліцейські “фантоми”
24. 01. 2022

Стало відомо коли на дороги виїдуть поліцейські “фантоми”

24. 01. 2022

Міністр МВС повідомив, що днями вже розпочнеться стеження за порядком на українських дорогах поліцейськими автомобілями “фантом”.

А вже сьогодні  на сторінці Facebook у першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції України з’явилась інформація, що фантомні патрулі виїдуть на дороги завтра, у вівторок, 25 січня.

олексій білошицький

У повідомленні йдеться про те, що поки це будуть автомобілі Skoda Kodiaq, які не матимуть поліцейських розпізнавальних знаків. Марок та моделей автомобілів, які виїжджатимуть згодом не називатимуть, оскільки це суперечитиме ідеї запуску такої системи.

Всі автомобілі фантоми сертифіковані, відповідають вимогам ДСТУ та здатні фіксувати порушення правил дорожнього руху. Вони мають оснащення системою контролю швидкості транспортних засобів, можуть фіксувати швидкість як під час руху так і при зупинці/стоянці. Після того як правопорушення зафіксовано, система зчитує та розпізнає номерні знаки, після чого перевіряє їх у базах даних. Потім інформація передається до системи автофіксації, а там вже формується постанова про адмінправопорушення.

Зупиняти автомобілі фантоми не будуть, лише фіксуватимуть факт порушення швидкісного режиму.

Фіксувати правопорушення автомобілі фантоми матимуть можливість не лише у автоматичному режимі. За допомогою оснащення автомобіля двома камерами, вони зможуть фіксувати порушення правил дорожнього руху попереду та позаду автомобіля. Таку можливість залишили інспекторам для найзухваліших порушників.

avtomobili-fantomi

У фантомах будуть патрулювати інспектори поліції. У разі виникнення небезпечної ситуації, відповідно до Закону України “Про Національну поліцію” № 35, зупинятимуть авто та розглядатимуть справи щодо адміністративного правопорушення.

Також у повідомленні першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції України йдеться про плани Держпрограми щодо закупівлі 30 спецавтомобілів для фантомного патрулювання.

За словами міністра внутрішніх справ, поліцейські патрулі-фантоми мають в першу чергу превентивну функцію – мають на меті попередити порушення.

Новини
Всі новини
Пільговий імпорт вантажівок та спецмашин тимчасово було дозволено Пільговий імпорт вантажівок та спецмашин тимчасово було дозволено

Верховна Рада, на час дії воєнного стану та протягом 12 місяців...

Ситуація з пальним: хто торгує та за якими цінами Ситуація з пальним: хто торгує та за якими цінами

Нестача палива за умов державного регулювання цін грає все новими фарбами...

Новини
Всі новини
Пільговий імпорт вантажівок та спецмашин тимчасово було дозволено Пільговий імпорт вантажівок та спецмашин тимчасово було дозволено

Верховна Рада, на час дії воєнного стану та протягом 12 місяців...

При виїзді за кордон знову потрібна «Зелена картка» При виїзді за кордон знову потрібна «Зелена картка»

Починаючи з 28.04.2022 всім автомобілістам, які перетинають кордон з Польщею на...