Боржників ловитимуть прямо на дорогах
12. 10. 2021

Боржників ловитимуть прямо на дорогах

12. 10. 2021

За злісну несплату аліментів та комуналки тепер зупинятимуть на дорогах України. Минулого тижня запустили новий спосіб примусового виконання судових рішень боржників – «ефективний цифровий інструмент примусу боржників до виконання судових рішень».

Автомобіль боржника можуть зупинити та відповідно до судового рішення вимагати, щоби він розрахувався із заборгованістю прямо на місці . Якщо у нього немає грошей або він відмовляється платити, машину просто вилучають.

Цей проект є розробкою МВС України та Державної виконслужби.

Державна виконслужба долучила до стягнення боргів за послуги ЖКХ поліцію. Використовується база даних співробітників Міністерства внутрішній сил, за допомогою якої ідентифікують авто боржників прямо під час руху на дорозі. Віднині разом із поліцією патрулюють співробітники ДВС.

За словами замісника міністра юстицій з питань виконслужби, тепер електронна система розшуку автомобілів МВС підв’язана із системою ДВС і таким чином працівники обох відомств ведуть спільне патрулювання.

Вже за перші дні роботи такого проекту зібрали 64 тисячі гривень боргів за аліменти, 39 тисяч гривень перераховано на користь держави ЄСВ та 17 тисяч гривень штрафів із порушників ПДР. Два авто вилучено.

У кого немає грошей при собі, автомобіль вилучають та дають бланки із реквізитами куди боржники мають сплатити свої борги. У разі якщо переказ буде здійснено – автомобіль повертають.

Поки цей проект запущений тільки в п’яти областях, не називають в яких саме, але в подальшому планується розширити на територію всієї України, якщо проект виправдає ідею.

Новини
Всі новини
Ситуація з пальним: хто торгує та за якими цінами Ситуація з пальним: хто торгує та за якими цінами

Нестача палива за умов державного регулювання цін грає все новими фарбами...

При виїзді за кордон знову потрібна «Зелена картка» При виїзді за кордон знову потрібна «Зелена картка»

Починаючи з 28.04.2022 всім автомобілістам, які перетинають кордон з Польщею на...

Новини
Всі новини
Ситуація з пальним: хто торгує та за якими цінами Ситуація з пальним: хто торгує та за якими цінами

Нестача палива за умов державного регулювання цін грає все новими фарбами...

Страхування авто в умовах воєнного часу – про що мають знати водії? Страхування авто в умовах воєнного часу – про що мають знати водії?

Чи варто розраховувати на компенсацію від страхових компаній у разі ДТП,...