Як уникнути несправедливих штрафів: Поради для українських автомобілістів
Останнім часом українські автомобілісти все частіше скаржаться на отримання штрафів за порушення ПДР, які вони не скоювали. Ці штрафи, зазвичай, виписуються на основі даних з камер автофіксації. Однак система автофіксації не розпізнає водія, а лише фіксує номерні знаки автомобіля, тому штраф приходить на ім’я зареєстрованого власника транспортного засобу.
В Україні поширена практика купівлі-продажу автомобілів за генеральним дорученням, через що багато власників можуть потрапити в неприємну ситуацію. Якщо за кермом був не власник, а інша особа, довести це майже неможливо. Після закінчення терміну оплати штрафу автоматично запускається механізм примусового стягнення, що може включати блокування рахунків і арешт майна. Платити чужі штрафи теж не найкращий варіант.
Що ж робити в такій ситуації?
Закон передбачає, що фактичний власник автомобіля або інша особа, яка перебувала за кермом і скоїла порушення ПДР, має звернутися до МВС із заявою про притягнення до адміністративної відповідальності протягом 20 днів. Порушник повинен зробити це добровільно. Якщо він відмовиться, притягнути його до відповідальності буде неможливо.
Кроки для вирішення ситуації:
- Звернутися до МВС: Написати заяву до МВС з поясненням ситуації та наданням доказів, що за кермом був інший водій.
- Звернутися до суду: Якщо МВС відмовить у розгляді вашої заяви, ви маєте право звернутися до суду з позовом про скасування штрафу.
- Підтримка юриста: Для підвищення шансів на успіх рекомендується скористатися послугами кваліфікованого юриста, який допоможе правильно оформити всі документи та представити вашу справу.
Таким чином, якщо ви отримали чужий штраф, дійте швидко і не зволікайте з вирішенням ситуації, щоб уникнути подальших фінансових проблем.