Скасування акцизу на пальне – як зміняться ціни на дизпаливо та бензин?
Найближчим часом в Україні очікується зниження цін на бензин та дизельне паливо.
У разі впровадження законопроекту №7137-д, доопрацьованого на початку тижня Комітетом з фінансів, податкової та митної політики ВР України, щодо підтримки громадян та бізнесу нашої держави під час воєнного стану, на заправках слід очікувати на істотне здешевлення пального.
Документ, який декларує скасування акцизного податку на імпорт бензину, дизеля та зрідженого газу, був узгоджений Парламентом 15 березня 2022 року.
Крім того, як повідомляє Держспецзв’язок, чиновники запланували зниження ставки податку на додану вартість з двадцяти до семи відсотків.
Ці ініціативи підтримали триста сорок народних обранців.
Мета законопроекту:
- Значне зниження податкового навантаження.
- Стабілізація ціни паливних матеріалів на ринку.
- Запобігання дефіциту.
Також законодавці допускають зниження ставки ПДВ до 0% у тому випадку, коли витрати на логістику із постачання палива почнуть стрімко зростати.
Слід зазначити, що податки у структурі формування вартості палива займають більш ніж сорок відсотків. Згідно з прогнозами аналітиків, у разі тимчасового зменшення податку на додану вартість та скасування акцизного податку у торгових мережах очікується зниження цін на паливо до 25%.
Відповідно, гранична вартість пального має становити:
- 38 грн за літр для бензину (зниження на 8 грн);
- 35 грн за літр для дизпалива (зниження на 5 грн).
Слід зазначити, що цей крок є надзвичайно важливим для посилення продовольчої безпеки країни, оскільки найближчим часом має розпочатися посівна кампанія та сільгосппідприємства збільшать використання паливних матеріалів.
Швидке впровадження перерахованих вище змін сприятиме своєчасному забезпеченню трейдерами паливом, стимулює обсяги його реалізації. Також відкривається можливість використовувати пальне з “сірих зон”, яке реалізують компанії, які не завжди сплачували акцизний збір.
Очікується, що найближчим часом налаштовані нові канали постачання паливних матеріалів з найбільшими компаніями світу сприятимуть зменшенню дефіциту бензину, дизпалива та зрідженого газу на внутрішньому ринку.