Штрафи за паркування без спецзнака: закон про авто осіб з інвалідністю можуть посилити
В Україні планують змінити правила користування паркомісцями для людей з інвалідністю. У Верховній Раді розглядають урядовий законопроєкт №14411, який зобов’язує маркувати спеціальним знаком усі транспортні засоби, що належать особам з інвалідністю або використовуються для їх перевезення. За відсутності такого позначення передбачене автоматичне накладення штрафів.
Кого штрафуватимуть автоматично
Згідно з положеннями документа, автомобілі без відповідного розпізнавального знака, які займають місця для паркування осіб з інвалідністю, фіксуватимуться в автоматичному режимі. У такому разі відповідальність настає незалежно від присутності водія.
Народний депутат Тарас Тарасенко пояснив, що мета законопроєкту — унеможливити зловживання пільговими паркомісцями та спростити роботу контролюючих органів.
Закон хочуть доповнити цифровими рішеннями
Водночас у парламенті визнають, що чинна редакція потребує доопрацювання. Зокрема, пропонується створити єдиний електронний реєстр автомобілів осіб з інвалідністю, доступний для Національної поліції.

Такий підхід дозволить:
- перевіряти право на пільгове паркування за номером авто;
- мінімізувати конфлікти під час перевірок;
- відмовитися від обов’язкової наявності фізичного спецзнака в перспективі.
Що відомо про подальші кроки
За словами депутата, робоча група вже провела консультації з Нацполіцією щодо технічної реалізації цифрового контролю. Остаточна версія законопроєкту може поєднати автоматичне штрафування з електронною перевіркою даних.
Очікується, що оновлені правила зроблять систему паркування для осіб з інвалідністю більш прозорою та справедливою, а також зменшать кількість порушень.