Нуль за безпеку: хто з електрокарів отримав таку оцінку?
Перевірка безпеки від Euro NCAP стала провалом для одного із найпопулярніших електрокарів Європи. Електромобіль Renault отримав нуль зірок за безпеку.
Euro NCAP, незалежне агентство, яке тестує автомобілі на безпеку. За результатами цього тестування, у якому перевіряди 10 електрокарів, саме Renault Zoe отримав найгіршу оцінку з безпеки – нуль зірок.
Перше тестування електрокару Zoe відбулося у 2013 році. Тоді він отримав оцінку у 5 зірок. Але до сьогоднішнього дня Renault вже видалили важливі елементи пасивної безпеки із цієї моделі.
Змінити оснащення автомобіля прийшлось по причині дефіциту напівпровідників на ринку. По цій причині неможливо додати у автомобіль всі функції. Це вимушене та тимчасове рішення, проте через нього нині Renault Zoe зовсім не дотягує до своїх конкурентів.
По результатам тестування систем безпеки авто показало себе гірше аніж інші машини, тому й отримало низьку оцінку у цій категорії. Дані Euro NCAP вказали на те, що ця модель не впоралась із захистом у аварійних ситуаціях дорослих пасажирів.
Renault Zoe не єдиний електрокар, котрий показав такий поганий результат. Dacia Spring (авто із Renault Group) оцінили в одну зірку за погані результати у всіх категоріях, захист дорослих пасажирів та дітей включно.
Автомобіль Dacia Spring позбавлений багатьох ключових систем активної безпеки, яка спрямована на запобігання зіткнень. Тому така низька оцінка не викликала здивування.
В тестуванні безпеки від Euro NCAP показали себе набагато краще:
- BMW iX
- Genesis G70 та GV70
- Mercedes EQS
- Nissan Qashqai
- Skoda Fabia
- Volkswagen Caddy
Всі вони отримали по п’ять зірок. А автомобіль Fiat 500 трохи не дотягнув та отримав оцінку у чотири зірки.