Нацполіція перевірятиме пасажирські автобуси і вантажні авто за допомогою пересувних лабораторій
На дорогах України з’являться лабораторії на колесах для перевірки пасажирських автобусів і вантажних авто.
Глава Державного агентства інфраструктурних проектів України Кирило Хомяков заявив, що для Національної поліції закуплять 60 автомобільних лабораторій.
Укрінфрапроект планує під кінець 2020 року забезпечити Нацполіцію 30 машинами, що спеціалізуються на лабораторної діагностики стану автомобільного транспорту, і 30 машинами, що спеціалізуються на перевірці стану доріг, технічного обладнання, організації автомобільного руху на дорогах і реєстрації дорожніх умов на місці автомобільної аварії.
Подібні машини в цілому обійдуться відомству близько 120 мільйонів гривень. Лабораторії на колесах розроблені на основі фургона Renault Master.
Хомяков стверджує, що, завдяки спеціальним автомобілям, співробітники поліції зможуть перевірити стан практично будь-якого пересувного засобу, який підлягає обов’язковому технічному контролю. В першу чергу, це торкнеться автобусів, які використовують для пасажирських перевезень, вантажних авто, які важать більше 3,5 т., таксі та автомобілів, що перевозять небезпечний вантаж.
Мобільні лабораторії планують передати в кожен регіон України, щоб мати можливість контролювати рух на дорогах на максимально великій території. Якщо на машині виявлять явні ознаки аварійності – патрульні поліцейські зроблять перевірку автотранспорту, використовуючи сучасне обладнання. Діагностувати будуть шини (чи відповідають вони ДСТУ), рівень вихлопних газів, стан рульової системи, регулювання фар і т. Д.
Крім автомобілів, лабораторії на колесах будуть перевіряти в якому стані знаходиться вулично-дорожня мережа. Для цього будуть використовувати сертифіковане обладнання, яке надає роздруківки повної інформації про стан дорожнього покриття, розмітки, знаків, ям і шумових смуг.
Голова Укрінфрапроекта зазначив, що подібне робиться вперше. В першу чергу переслідується мета виявити всі фактори, які можуть загрожувати безпеці або життю людини під час автомобільного руху, зробити дороги на території України більш безпечними, знизивши тим самим відсоток смертності в результаті аварій.