Інклюзивні автошколи в Україні на базі МВС України
При закладах вищої освіти МВС будуть працювати спеціалізовані автошколи, де можна буде пройти теоретичну та практичну частину іспиту. Проте саме складання іспитів відбуватиметься у СЦ МВС.
За словами заступниці очільника відомства, для людей із інвалідністю відкриють спеціальні водійські курси. Одна автошкола матиме можливість готувати до трьох сотень кандидатів у водії на рік.
Навчання проходитиме у змішаних інклюзивних групах, а перед початком теоретичних та практичних занять українці проходитимуть медичну комісію.
Етапи для отримання посвідчення водія:
- медкомісія
- медична довідка
- навчання в автошколі
- теоретичний іспит у СЦ МВС
- практичне навчання
- практичний іспит у СЦ МВС
Поки не має точної інформації скільки буде таких шкіл та у яких регіонах України вони будуть.
Заступниця очільника відомства повідомляє, що проект має на меті надати цілісні якісні послуги з отримання навичок водіння та отримання посвідчення водія. Створена платформа надає можливості кожному, хто має бажання навчитися та отримати посвідчення або ж перенавчитися.
Пільги та права водіїв із інвалідністю
Водії із І та II групами інвалідності, відповідно до правил дорожнього руху, які діють в Україні мають низку переваг, таких як:
- дозвіл рухатись під знак «рух заборонено» та знак «рух механічних транспортних засобів заборонено»
- дозвіл заїзду на пішоходні зони (навіть за умови, якщо водій не працює та не проживає на прилеглій території)
- дозвіл ставати у зоні дії відповідних знаків
- дозвіл на зупинку у зоні дії знаку «зупинку заборонено» (цей дозвіл діє за умови, що є табличка «крім осіб з інвалідністю»)
- дозвлдено не пристібатись пасками безпеки
- дозвіл безкоштовно паркуватися у спеціалізованих місцях (на всіх парковках України повинні бути окремі місця для людей із інвалідністю)
Вимоги, яких потрібно дотримуватись, щоб відступ від загальних правил був правомірним:
- водій повинен мати при собі посвідчення про інвалідність
- транспортний засіб повинен бути внесениц до реєстру авто, на яких пересуваються люди із інвалідністю
- на транспортному засобі повинен бути знак «водій з інвалідністю»
Вищевказані пункти дуже просто реалізувати, наприклад, отримання наклейки на авто та поставити його на реєстрацію можна у будь-якому СЦ МВС. Позначку «водій з інвалідністю» не обов’язково чіпляти на автомобіль, проте у такому разі й не варто відступати від загальноприйнятих правил дорожього руху.