МВС вирішило ускладнити ввіз автомобілів в Україну
06 June 2020

МВС вирішило ускладнити ввіз автомобілів в Україну

Авто, куплене на аукціоні в США та завезене до України, можуть визнати як незаконне
Міністерство Внутрішніх справ України опублікувало на своєму офіційному сайті інформацію щодо розгляду проекту Постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів».
Проект було зареєстровано ще 06.02.2020 р, проте остаточного ухвалення він ще не набув. Серед усього іншого, особливу увагу варто звернути на такий пункт: документ на посвідчення того, що автомобіль відданий на утилізацію, не підтверджує факт реєстрації авто.
На сьогодні, серед усіх документів, що надаються до транспортних засобів, які експортуються до України зі Сполучених Штатів, можна виділити наступні:

  • Сертифікати Junk – підлягає утилізації, оскільки проходить як металобрухт.
  • Bill of sale – документ, що прирівнюється до чека про акт продажу автомобіля.
  • Parts Only – авто проходить в якості запчастин для ремонту інших транспортних засобів.
  • Salvage або Theft – сертифікати, що надають дозввіл володіти пошкодженим автомобілем за умови, якщо його відновити.

Варто зазначити, що перші три типи документів, відповідно до законодавства США, не дають права використовувати транспортний засіб за його основним призначенням.
Наразі комісія розглядає, які саме сертифікати визнати як «утилізаційні». Навіть, якщо хоча б один із перерахованих стандартів документації набуде чинності, то чимало власників американських авто залишаться без своїх «залізних коней».
Хоча проект і було опубліковано для обговорення, проте останні 3 місяці до нього неможливо зареєструвати ані жодних пропозицій, ані зауваження.

Новини
Всі новини
Акциз на ввезення іноземних авто в Україну може бути скасований ВРУ Акциз на ввезення іноземних авто в Україну може бути скасований ВРУ

Деякі депутати з партії “Слуга народу” висунули пропозицію про законопроект, в...

Відтепер іспити з ПДР для отримання прав водії будуть здавати по-новому Відтепер іспити з ПДР для отримання прав водії будуть здавати по-новому

Міністерство внутрішніх справ України оновило процедуру складання іспитів для отримання водійських...

В Міністерстві енергетики України визначили критерії якості скрапленого газу В Міністерстві енергетики України визначили критерії якості скрапленого газу

Нещодавно Кабінет Міністрів України постановив новий регламент, відповідно до якого визначаються...